wrzuć monetę
RSS
czwartek, 31 stycznia 2013
wehikuł czasu

takie początki roku to ja lubię! moja pierwsza ulubiona tegoroczna płyta. 

zespół foxygen, tytuł płyty 'we are the 21st century ambassadors of peace & magic'. być może trochę pretensjonalne choć z tą magią jest coś na rzeczy. płyta ma niewiarygodne możliwości bo dzięki niej jakbym cofała się w czasie. jestem przekonana, że the rolling stones mogliby śmiało nagrać taką płytę w przeszłości. może to trochę na wyrost, ale jeśli zapoznacie się z tym materiałem wydaje mi się, że możecie mieć podobne skojarzenia. głos sam'a france momentami jest niewiarygodnie podobny do jaggera co osobiście uważam za spory komplement. ale domyślam, że żaden z artystów nie lubi porównań. dlatego też na koniec dodam, że mimo 'starego' brzmienia to jest to jedna ze świeższych i ciekawszych propozycji, z którymi miałam ostatnio okazję się zapoznać. polecam!

poniżej jeden z moich ulubionych utworów.


foxygen - oh yeah

Tagi: foxygen USA
22:53, birdgehrl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 stycznia 2013
oczekiwanie

oczekiwanie na coś w ekscytacji jest jednym z przyjemniejszych uczuć w życiu. czekasz z niecierpliwością i zupełnie nie zastanawiasz się czy będzie dobrze czy też nie. właśnie jestem w tym stanie. ten stan utrzyma się przez najbliższe tygodnie co jest jakby światełkiem w tunelu, które pozwoli przetrwać końcówkę zimy... :)

na co czekam? na trzy płyty! trzy mocno zróżnicowane stylistycznie płyty.

tomahawk 'oddfellows' ukaże się 29 stycznia. będzie to czwarty album zespołu, na który trzeba było czekać aż sześć lat. od razu dodam, że to nie jest rekordzista tego skromnego zestawienia. poniżej utwór promujący album.


tomahawk - stone letter

w drugiej połowie lutego, dokładnie 18, pojawi się już piętnasty album nick cave and the bad seeds 'push the sky away'. na ten krążek czekałam 'jedynie' pięć lat. 


nick cave and the bad seeds

na ten album trudno powiedzieć abym czekała bo zupełnie się go nie spodziewałam. suede podobnie jak kilka innych brit popowych zespołów zakończyło działalność na początku lat '00. jak pokazuje historia to zakończenie było bardziej zawieszeniem. ;) kto by myślał o płycie. od ostatniej minęło 11 lat. premiera 'bloodsports' 18 marca! 


suede - barriers

niezła mieszanka! a wy na co aktualnie oczekujecie?

1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 242